Řešení problémů

From Spirit System Manual
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page GeoLink Troubleshooting and the translation is 100% complete.

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎русский

V případě, že se vyskytne porucha modulu, je pilot informován stavovou LED. Jakýkoli chybový stav je signalizován periodickým blikáním stavové LED. Pokud se objeví chyba např. po havárii modelu, pak je nezbytná jeho oprava.

Blikání stavové LED se v případě poruchy objeví ihned po připojení napájení. Počtem probliknutí ihned za sebou lze určit o jakou chybu se jedná.

1 Poruchy

1.1 1x bliknutí

Uložené data o hardware modulu byla ztracena. Je nezbytné kontaktovat výrobce.

1.2 2x bliknutí

Tlakový senzor nefunguje správně. Tento problém se může projevit, byl-li modul vystavován po delší dobu velmi vysoké vlhkosti. Umístěte GeoLink do prostředí s velmi nízkou vlhkostí alespoň na několik hodin, dokud se konenzát uvnitř neodpaří. Pokud se problém nepodaří odstranit, kontaktujte výrobce.

1.3 3x bliknutí

Gyro nebo akcelerometr nefungují správně. Je nezbytné kontaktovat výrobce.

1.4 4x bliknutí

Kompas nefunguje správně. Je nezbytné kontaktovat výrobce.

1.5 Konstantní blikání

Může nastat spíše během letu - informuje o neočekávaném selhání. Nejpravděpodobněji se jedná o selhání v důsledku zasažením velkým elektrostatickým nábojem. Je doporučeno kontaktovat výrobce.

2 Jiná hlášení

V případě, že modul GeoLink bliká a nekomunikuje s programem Spirit Settiongs, pak se může jednat o následující případ.

2.1 Kalibrace kompasu

Objeví-li se série rychlého blikání 3x za sebou (následováno náhodným probliknutím) ihned po připojení napájení, pak je modul v režimu kalibrace. Tento režim je aktivován pilotem pomocí programu Spirit Settings a musí být dokončen dle instrukcí. Dokud nebude proces hotov, nebude možné GeoLink využívat.