Přesnost záchranného režimu

From Spirit System Manual
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Imprecise Rescue and the translation is 100% complete.

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎русский

Záchranný režim/stabilizace nefunguje přesně:

Jak postupovat pokud záchranný režim nebo stabilizace nefunguje přesně?

  1. Je velmi důležité zkontrolovat základní nastavení modelu, zejména parametr Pozice a Deska cykliky. V případě, že nejsou nastaveny správně, tyto režimy nemohou fungovat korektně. Ujistěte se, že v kartě Diagnostika všechny směry kanálů odpovídají skutečnému pohybu pák vysílače.
  2. Prověřte, že je jednotka souběžně se všemi 3 osami modelu. Jednotka by neměla být připevněna mimo osu o více než 1°. Montáž by měla být provedena vždy co nejpřesněji vůči rámu modelu. Použijte pouze jeden kus dodané oboustranné pásky. Nemělo by docházet k pohybu jednotky či prohýbání povrchu, na kterém je upevněna.
  3. Záchranný systém a stabilizace mohou fungovat za téměř jakýchkoli podmínek. Avšak v případě extrémně vysokých vibrací nemůže být přesnost garantována. Pro ověření, zda je model v pořádku, použijte nástroj Analýza vibrací - dostupný v programu Spirit Settings. Nejčastěji jsou vibrace nejvyšší na ose křidélek - Y.
  4. Model byl nakloněn během inicializace nebo po ni (ležel na boku či vzhůru). Pokud se model po inicializaci např. přenášel, ujistěte se, že je při aktivaci záchranného režimu deska cykliky vodorovně a kolektiv se nastaví do kladných hodnot.
  5. Na modelu je umístěn ventilátor, který vytváří ultrazvuk (např. větráky regulátorů HobbyWing). Tyto mají na přesnost záchranného režimu a stabilizace znatelný vliv.
V případě, že některé z požadavků nejsou zaručeny, je možné, že s postupem času se bude přesnost zhoršovat. To znamená, že na začátku bude vše v pořádku, ale ke konci bude přesnost horší.
Pokud se model naklání při aktivaci režimu vždy na stejnou stranu, znamená to, že není správně základní nastavení serv.
Ověřte, že je deska cykliky nastavena přesně do vodorovné pozice - když je aktivní menu Serva/Subtrim (ladění). Během nastavování je nezbytné použít nástroj Cyclic Leveler.


Info.png Nejjednodušší a nejbezpečnější ověření fungování záchranného režimu je s modelem létat běžným způsobem. Následně ihned po přistání a zastavení rotorových listů lze aktivovat záchranný režim. Pokud bude deska cykliky přesně vodorovně (a model také), pak by mělo být vše v pořádku i během aktivace záchranného režimu kdykoli během létání.