Spirit Settings pod Windows

From Spirit System Manual
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Spirit Settings under Windows and the translation is 81% complete.

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎italiano


1 Instalace

1.1 Windows 10/11

1. Stáhněte program Spirit Settings ze stránek https://spirit-system.com . V tomto návodu je využiván webový prohlížeč Windows Edge, který je součástí všech počítačů Windows 11.

Na webové stránce přejděte do sekce Ke stažení a v horní části klikněte na ikonu Windows. Tímto započne stahování programu.

W11-1.png


2. Jakmile je stahování u konce je nutné potvrdit bezpečnostní otázku a zvolit Ponechat, aby se soubor uložil na disk a byl spustitelný. Zvolte 3 tečky (...) a v nabídce pak vyberte možnost Ponechat.

W11-21.png


3. Je nutné potvrdit ještě jednou, že soubor chcete ponechat na disku - klepněte na Přesto zachovat.

W11-3.png


4. Nyní můžete spustit instalaci programu Spirit Settings. Otevřete adresář Stažené soubory a spusťte aplikaci Spirit Settings s názvem souboru spirit-X.X.X-win32.exe.

W11-4.png


5. Budete dotázání pro další potvrzení, zda opravdu chcete spustit program. Zvolte ano.

W11-41.png


6. Projděte instalací, avšak při první instalaci programu zvolte možnost Instalovat USB ovladač.

W11-5.png


7. Vyskočí další okno kde nainstalujete ovladač pro USB interface. Je to zapotřebí pouze u prvního nainstalování nebo po větší aktualizaci operačního systému.


8. Jakmile je instalace hotova, spusťte program Spirit Settings z plochy.

W11-6.png


1.2 Windows 7/8

1. Stáhněte program Spirit Settings ze stránek https://spirit-system.com . Na stránce v nabídce přejděte do sekce Stáhnout a poté klikněte na logo Windows. Tímto zahájíte stahování programu.

Windows-1.png


2. Jakmile je soubor stažen, otevřete adresář Stažené ve vašem počítači a spusťte poklepáním na stažený soubor instalaci programu Spirit Settings.

Windows-2.png


3. Postupujte dle následujících kroků.

Windows-5.png


4. Zaškrtněte volbu Ovladač USB interface (nezbytné pro první instalaci)

Windows-7.png


5. Nainstalujte ovladač.

Windows-8.png


6. Dokončete instalaci.

Windows-9.png

2 Použití

Kdykoli je zapotřebí spustit aplikaci, klepněte na ikonu Spirit Settings umístěné na ploše. Kablík USB interface musí být zapojený před spuštěním programu. Je-li vše v pořádku, zobrazí se karta Spojení. Je možné, že zde bude více tzv. COM portů, které jsou přiřazeny jiným zařízením.

Při prvním spuštění se program zeptá na průvodce nastavením. V případě, že jednotka nebyla předtím nastavena, doporučujeme volbu Ano pro spuštění průvodce. Zde postupujte dle instrukcí. Průvodce lze spustit ručně i kdykoli poté.

Následující okno zobrazuje běžný nastavovací režim - když je průvodce nastavením neaktivní.

Mint-10.png

Info.png Nabídka zařízení musí obsahovat alespoň jednu položku (COM port). COM port je přiřazen operačním systémem pro zapojený USB interface. Jeho číslo se může lišit na každém počítači. Lze ho najít také ve Správci zařízení v seznamu COMs & LPTs jako Silicon Labs CP210x device.

3 Řešení problémů

3.1 Hláška skenuji zařízení

Pokud je zobrazena hláška skenuji zařízení bez změny po dobu 10 sekund a více, restartujte počítač a vypněte Bluetooth modul v počítači (pokud je povolený). Poté spusťte program Spirit Settings znovu - nyní by již vše mělo fungovat.

Windows-error.png

3.2 Chybějící COM port

Pokud nevidíte žádný COM port v programu Spirit Settings je nutné nainstalovat ovladač pro USB interface a nebo byl nainstalován nesprávně. Prosím nainstalujte program Spirit Settigs znovu dle postupu uvedeného výše. Nezapoměňte zvolit možnost instalace USB ovladače. Po instalaci doporučujeme restartovat počítač.

Pro ujištění, že USB interface pracuje správně, klikněte pravým tlačítkem myši na Počítač a zvolte Správce zařízení. Zde musíte vidět v sekci COM & LPT porty zařízení Silicon Labs CP210x device. Zařízení musí mít uveden COM port.

Pokud se zde zobrazuje vykřičník, pak je nainstalovaný ovladač nesprávný nebo se ovladač právě instaluje. Po restartování počítače by mělo být vše v pořádku.

Pokud není zařízení přítomno vůbec, program Spirit Settings ho nebde moci detekovat. Zkuste připojit USB interface do jiného USB portu a prověřte, že na USB interface svítí červená LED. COM port musí být viditelný vždy, když je připojen interace. Nemusí být pro ověření zapojen ani druhý konec kabelu ani spuštěna Spirit jednotka.

3.3 No connection with Spirit under Windows 7/8

The problem is missing USB driver for CP2102 chip. This is needed for the USB interface to communicate with Spirit unit.

Download the driver from HERE and then extract the archive Spirit_USB_Windows78_Drivers.zip by right clicking.

Then execute CP210xVCPInstaller_x64.exe on 64bit OS (the most common) or CP210xVCPInstaller_x86.exe on 32bit OS.

This will install necessary USB driver and all should work.

If problem will persist, please turn Off Bluetooth.

3.4 No connection with Spirit under Windows 10/11

Please try to start Spirit Settings as Administrator. If problem will persist, try to turn Off Bluetooth.