Graupner SUMD/cs

From Spirit System Manual
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Graupner SUMD and the translation is 100% complete.

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎magyar • ‎italiano • ‎русский

S vysílači Graupner HoTT lze využít digitální spojení, pomocí protokolu SUMD. Toto spojení vyžaduje pouze jednu běžnou servo propojku.

1 Zapojení

Připojte propojku dle následující fotky. Na straně jednotky zapojte na pozici RUD, u přijímače je to pozice výstupu s nejvyšším ID (číslem). Pro GR-12/GR-12L je výstup označen jako 6.

Info.png Na straně přijímače směřuje signální vodič (oranžový) dolů.

Sumd-conn.jpg

Pokud jste nepřipojili ještě napájení, můžete to udělat nyní. Např. připojením vývodu BEC či 1-2 článkové LiPol (lze i bez připojených serv).

Warning.png Nikdy nepřipojujte napájení na pozice SYS nebo ELE/PIT/AIL!

2 Program Spirit Settings

Jakmile je provedena inicializace jednotky, spusťte konfigurační software. Aby mohlo spojení s přijímačem fungovat, nastavte parametr typ přijímače na SRXL/SUMD v záložce Obecné.

Sumd-settings.png

Poté uložte nastavení (CTRL+S) nebo v záložce Záloha/Jednotka - Uložit.

3 Konfigurace přijímače

Ve výchozím nastavení přijímače je přenos SUMD vypnutý. Je tedy nutné ho povolit v menu vysílače v (F) Function/Telemetry/Setting & Data View (série HoTT MZ)
Změňte SUMD at CH6 na YES.

Sumd-rx.jpg

4 Provoz

Nyní restartujte jednotku. Po inicializaci by mělo spojení SUMD již fungovat. Může být zapotřebí reverz některých kanálů v závislosti na modelu - prověřte záložku Diagnostika.

Spojení přenáší všechny dostupné kanály. Volba SUMDOF12 je doporučená (je-li dostupná).

Info.png V případě vysílačů MX-12/MZ-12 je nutné změnit mapování kanálů v programu Spirit Settings. V okně Obecné/Kanály upravte Zisk gyra na 7. kanál.