Problémy a jejich řešení

From Spirit System Manual
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Problems and Solutions and the translation is 100% complete.

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎magyar • ‎italiano • ‎русский • ‎中文(繁體)‎
Popis problému Řešení
Deska cykliky nebo vrtulka ujíždí ihned po inicializaci systému do strany Zkontrolujte trimy a subtrimy, v neutrální pozici musí být 0% výchylka, viz záložka Diagnostika. Zvětšete pásmo necitlivosti kniplů v záložce Pokročilé.
Řízení modelu není precizní Přidejte v záložce Senzor zisk cykliky a/nebo zvyšte zisk gyra ve vysílači. Přidejte exponenciální výchylky ve vysílači.
Při prudké změně kolektivu nebo při rychlém letu osciluje vrtulka ve velkém úhlovém rozmezí Uberte držení piruet v záložce Pokročilé postupně po 10, dokud tento jev nevymizí. Zkontrolujte mechaniku vrtulky, je nutné, aby vše fungovalo hladce.
Model osciluje přes osu výškovky či křidélek Uberte zisk cykliky v záložce Senzor.
Model rychle osciluje přes osu vrtulky Uberte zisk gyra ve vysílači.
Přemet, výkrut je příliš pomalý nebo rychlý Zvyšte/snižte hodnotu parametru Rychlost rotace pro cykliku v kartě Senzor.
Piruety jsou příliš pomalé/rychlé Přidejte/uberte parametr Rychlost rotace v záložce Senzor.
Serva modelu kmitají náhodně bez vnějších vlivů Zkontrolujte kabeláž, spojení mezi přijímačem a systémem musí být bezchybné.
Během piruet model ujíždí na stranu Subtrimy v záložce Serva nejsou nastavené precizně. V mechanice jsou velké nepřesnosti.
Při prudké změně výškovky se model chová gumově - zhoupne se Přidejte v záložce Pokročilé parametr Výškovkový filtr. Pokud bude výsledek nedostačující, pak snižujte počáteční reakci cykliky v záložce Pokročilé.
Povely cykliky jsou opožděné Zvyšte počáteční reakce cykliky v záložce Pokročilé.
Výškovkové servo se při dokončení inicializace nepohybuje Byl uložen letový záznam z důvodu vážné chyby. Prohlédněte záznam v záložce Diagnostika a napravte nahlášený problém.
Cyklika při dokončení inicializace opakovaně poskakuje Jednotka byla spuštěna s aktivním záchranným režimem. Přepněte přepínač vysílače pro vypnutí záchranného režimu.
Vrtulka zastavuje na každou stranu odlišně Zkontrolujte nastavený střed serva i mechaniku vrtulky. Pro odstranění překmitávání uberte mírně pro danou stranu limit vrtulky.
Kladný a záporný úhel kolektivu je odlišný Zapněte Serva/Subtrim (ladění) a ověřte, že jsou páky serv kolmo, deska cykliky je přesně vodorovně a zároveň je na listech rotoru 0°. Pokud je vše správně, ale stále jsou úhly odlišné, použijte nástroj Korekce dráhy serv.
Regulátor Castle se neinicializuje Nastavte v Obecné - Plyn/Governor - Rozsah plynu - Min. na 1060µs a Max. na 1940µs.
ESC telemetrie nezobrazuje správně otáčky rotoru Dočasně povolte Obecné - Plyn/Governor - Governor a upravte Dělitel snímače a Převodový poměr. Poté vypněte Governor, nepoužívá-li se.