Záchrana (Akro)

From Spirit System Manual
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Rescue (Acro) and the translation is 100% complete.

Other languages:
čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎español • ‎français • ‎magyar • ‎italiano • ‎русский

Záchranný režim je možné použít v situaci, kdy již pilot není schopen zvládnout řízení modelu. Záchrana je aktivována pilotem na dálku zvoleným přepínačem na vysílači. Pro běžné létání se nepoužívá.

Kdykoli je potřeba, může pilot držet přepínač nebo tlačítko, které aktivuje záchranu. Záchrana bude fungovat tak dlouho, jak dlouho bude přepínač v aktivní poloze. Ihned po návratu přepínače/tlačítka do neaktivní polohy získá pilot zpět plnou kontrolu nad modelem.

Doporučujeme používat mžikové přepínače, které se samy vrací do neaktivní polohy. Takto je možné jednoduše aktivovat/deaktivovat záchranu jen na krátkou dobu.

Vlastnosti

Při aktivaci Záchrany (Akro) se bude model chovat následujícím způsobem:

  1. Kolektiv se nastaví automaticky tak, aby začal stoupat (v závislosti na parametru Kolektiv záchranného režimu).
  2. Pro srovnání se model začne otáčet tak rychle, jak je to jen možné (v závislosti na parametru Cyclic Ring).
  3. Model bude stoupat v poloze, která je blíže rovině horizontu (obráceně nebo ližinami dolů).
  4. Model bude stoupat tak dlouho, dokud je režim aktivní.

Info.png Pilot má stále možnost řídit model v závislosti na nastavené hodnotě parametru Priorita kniplů. Kolektiv bude po celou dobu ovládán jednotkou.

Warning.png Vzhledem k vysokým nárokům na napájení (BEC) doporučujeme ověřit, zda je schopen dodat v zátěži potřebný proud. V okamžiku aktivace záchrany se objeví proudová špička. Doporučujeme využít nástroj BEC tester, který je dostupný v aplikaci Spirit Settings.

Warning.png Nenastavujte příliš vysoké úhly pro cykliku (parametr Cyclic Ring - Rozsah Křidélka/Výškovka), jinak hrozí tzv. boom strike. Aby se předešlo tomuto jevu, doporučujeme nepřekračovat úhly udané výrobcem modelu a zároveň používat přiměřené otáčky.